444 28 39 yekuv@yekuv.org

Vakfımızın 25. Kuruluş Yılında Görev Değişikliği

Kurulduğumuz 1992 yılından bu yana, 25 yıldır Vakfımızın Başkanlığını yürüten Av. Gülbin Sözen yıllardır büyük bir özveriyle yürüttüğü görevini Işın Özdemir’e devretti. 

İ. Ü. İktisat Fakültesi mezunu olan Işın Özdemir, İ.Ü İşletme Fakültesi’nde master yaptı. İ.Ü İşletme İktisadı Enstitüsü’nde İşletme ağırlıklı İngilizce programını tamamladı. Yapı ve Kredi Bankası ve Toprakbank’ta çalıştı. YEKÜV’de on yılı aşan süreyle Yönetim Kurulu Üyeliği dahil çeşitli pozisyonlarda bulundu ve birçok projede yöneticilik yaptı. ” YEKÜV’den Haberler Dergisi” başta olmak üzere YEKÜV Yayınlarına yazar kimliğiyle katkı sağlayan Özdemir, son olarak YEKÜV Bursiyerlerinden esinlenerek kaleme aldığı  “Geleceğe Dokunmak” kitabını Vakfa armağan etmişti. 

Av. Gülbin Sözen duygularını ifade ederken “25 Yıl önce 10 tıp öğrencisine burs vermek üzere çıktığımız yolda büyük bir özveri ve gönüllülükle “Bir çocuk daha okusun diye” çabaladık. Bugün Kız Öğrenci Yurtlarımızla, MEB’na armağan ettiğimiz YEKÜV Nilüfer Gökay Ortaokulumuzla, karşılıksız eğitim burslarımız ve pek çok projemizle on binlerce gencimize  ve çocuğumuza ulaşmış olmaktan mutluluk duyuyoruz. Vakfımızda büyük bir destekle başkanlığı devralan genç arkadaşımız Işın Özdemir’in YEKÜV bayrağını en iyi şekilde ileriye taşıyacağına inancımız tam.” dedi.

MUK_1040 MUK_1042 MUK_1046 MUK_1067 MUK_1080 MUK_1088 MUK_1111 MUK_1116