444 28 39 yekuv@yekuv.org

Çağın Dilini Öğreniyorum Projesi

YEKÜV Yabancı Dil Bursu

Üniversite gençlerinin çağın olduğu kadar teknolojinin de dili olan İngilizceyi öğrenmelerini destekleyerek akademik başarılarına katkı sunmak ve gelecekteki iş hayatlarında tercih sebebi lisan donanımına sahip olmalarını sağlamak amacıyla Amerikan Kültür Merkezi ile başlatılmış bir projedir. Eğitimde fırsat eşitliği ilkesini sağlamak üzere Üniversiteli bursiyerlerimizin 21. yüzyıl becerilerinden olan İngilizce dilini öğrenmeleri hedeflenmektedir.

Genel hedef, küreselleşen dünyada gençlerimizin bilimsel ve teknolojik gelişmelerin büyük bir çoğunluğunu takip edebilmeleri için ihtiyaçları olan lisan becerisini kazanabilmeleridir.

Üniversiteli Yeküv Bursiyerleri, yaz dönemleri süresince bu projeye katılım gösterebilmektedir.

Her yaz öncesi Haziran ayı başında,  tüm ”üniversiteli” bursiyerlere yapılan duyuru yoluyla lisan eğitimine ihtiyaç duyanlar tespit edilir. Uygun koşul ve bütçe sunan bir  eğitim kurumuyla işbirliği / anlaşma yapılarak proje hayata  geçirilir. Proje öğrencilere ilgili kurum tarafından yapılan seviye tespit sınavı ile başlar. Daha sonra öğrencilerin uygun seviyelerde gruplar halinde ayrılması ve takvimin belirlenmesi  ile devam eder.

Proje kapsamında bilgisayar, kaynak kitap vs. teknik donanım YEKÜV tarafından sağlanır. Kurunu başarı ile tamamlayarak bir üst kura geçen öğrencilerin eğitimi YEKÜV tarafından devam ettirilir. İleri seviyedeki kuru tamamlayan öğrencilerin Sertifika Töreni ile proje son bulur.