444 28 39 yekuv@yekuv.org

Anadoluya Armağan

Anadolu ağırlıklı olmak üzere, Türkiye’nin tüm bölgelerinde eğitim gören ilk, orta ve lise öğrencilerinin giysi, eğitim araç ve gereç gibi çeşitli ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla 2003 yılında hayata geçirilen projede,  öğretmenlerden gelen tüm talepler (Geçmişte YEKÜV eğitim bursundan yaralanan öğretmenler başta olmak üzere) Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilmektedir.

Proje kapsamında Vakıf Merkezi’ne ayrıca başvuruda bulunan okullar olması halinde, okullarının bağlı bulunduğu İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yazı ile taleplerini bildirmeleri gerekmektedir.

İl Milli Eğitim Müdürlükleri’nden ihtiyaç sahibi öğrenci listelerinin alınmasının ardından hazırlanan armağan çantalar, ekinde Vakıf Merkezi tarafından öğrencinin ismine hitaben yazılan YEKÜV Mektubu ile birlikte gönderilir.

2003’te Hakkari, Trabzon, Hatay, Kilis, Muş, Yozgat, Şanlıurfa, Çorum, Niğde, Elazığ, Bitlis, Erzurum, Van ve İstanbul/Ümraniye’deki yüzlerce çocuğun ihtiyacını karşılayan proje, bugün Türkiye’nin tüm illerinden gelen talepler doğrultusunda ihtiyaçları temin etmeye devam etmektedir.

Bağışçılarımızdan aldığı destekle daha çok çocuğa ulaşmayı hedefleyen YEKÜV olarak, geleceği eğitimli nesillerin aydınlatacağı bilinci ve heyecanıyla daha çok çocuğumuzun umuduna ortak olmaya devam ediyoruz.