YEKÜV | Yeküv Hakkında
502
page,page-id-502,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Yeküv Hakkında

hakkımızda-1

21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı (YEKÜV), ülkemizde yaşanan her türlü sorunun temelinde eğitim olduğunu görerek bu sorunların çözümüne katkı sunmak amacıyla, 1992 yılında 10 tıp öğrencisine karşılıksız eğitim bursu vermek üzere kuruldu.

 

Özellikle okumak için kırsaldan ilk defa İstanbul’a gelen başarılı ve maddi olanakları kısıtlı olan üniversite gençlerine , eğitimde fırsat eşitliği sunmak ve en iyi düzeyde yetişmelerine katkı sağlamak amacıyla çalışan YEKÜV , eğitim burslarından yararlananlara her yıl yenilerini eklemektedir.

 

Gençlerin eğitimlerini sürdürürken YEKÜV’lü diğer arkadaşları ile birlikte olacakları, soru ve sorunları ile düşüncelerini paylaşacakları ortamlar hazırlamaktadır. Gereksinim duydukları zamanlarda, uzaktaki ailelerinin sıcaklığını yaşamalarını sağlamakta olan Vakfımız bursiyerleriyle maddi katkıyı aşan bir iletişim anlayışını benimsemektedir.

 

Vakfımız çağın gerektirdiği yeniliklere açık, hür ve bilimsel düşünceye sahip, eğitimli, kültürlü, hukuka saygılı, düşünen, üreten, tartışan, yeteneklerini geliştirebilen bireylerden oluşan bir toplum vizyonu ile sosyal ve kültürel projeler yürütmektedir.

 

Kuruluşundan bu yana, 25 yılı geride bırakan YEKÜV, bu sürede onbinlerce öğrencinin yaşamına dokunmuş olmanın kıvancını taşımaktadır.

Sponsorlarımız

faselis-200x200
arsetmatbaa-150x150
uzman yeni logo