YEKÜV | Burslarımız
474
page,page-id-474,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Burslarımız

burslarimiz

21.Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı (YEKÜV) , başarılı ancak eğitimlerini sürdürürken, zorlanan çocuklarımıza ve gençlerimize, eğitimde uygun koşul ve olanak eşitliği vermek ve onların yetenek ve becerileri ölçüsünde en iyi düzeyde yetişmelerine katkıda bulunmak,okuma ve başarma azmi içinde olan ancak eğitime devam etme koşullarında sıkıntı yaşayan çocuklarımıza ve gençlerimize destek amacıyla, burs yönetmeliği esaslarımız dahilinde karşılıksız eğitim bursu vermektedir.

 

Kız çocuklarından ailesi kırsal kesimde ikamet eden, İstanbul’da bir devlet üniversitesini kazanmış, anne veya babasından birisi hayatta olmaması veya dağılmış ailelerden olması,üniversite de okuyan kardeş sayısı ve üniversitelerin grafik sosyoloji,müzik,resim bölümleri 3. ve 4. sınıfta okuyan öğrenciler, bağışçı talepleri doğrultusunda, bir süre için öncelikli olabilecektir.

 

Eğitim sürecinde maddi katkıda bulunmanın yanı sıra, farklı yörelerden gelmiş YEKÜV’lü gençlerin birlikte hayallerini, sorunlarını düşüncelerini özgürce paylaşabilecekleri iletişim ortamları hazırlanmakta, gereksinim duydukları zamanda uzak oldukları ailelerinin sıcaklığını yaşamalarına olanak sağlanmaktadır.

 

Burslar ağırlıklı olarak üniversite öğrencileri ile ilköğretim ve lise eğitim sisteminde devlet okullarında örgün eğitim gören öğrencilere verilmektedir. Aday öğrencilerde aranan koşullar ilgili bölümde yer almaktadır.

 

Bu yıl 25. yılını kutlayan vakfımız 25. yılında da artan sayıda öğrenciye eğitim bursu vererek onların yaşamlarına dokunmaya devam etmektedir.

 

Not: Özel ve Vakıf üniversiteleri ile ikinci öğretim, açık öğretim, uzaktan öğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ve İstanbul dışındaki üniversite öğrencileri Burs Yönetmeliğimiz kapsamı dışındadır. Ancak,Yönetim Kurulu kararı ile farklılıklar yaratılabilir.