YEKÜV | YENİ DÖNEM İÇİN MORAL DEPOLADIK
1663
single,single-post,postid-1663,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

YENİ DÖNEM İÇİN MORAL DEPOLADIK

IMG_3909

YENİ DÖNEM İÇİN MORAL DEPOLADIK

Kültür gezimizin ilkini 18 Ekim günü, yazdan kalma bir havada gerçekleştirdik. Birsen Utlu ve Betül Yöney’in muhteşem organizasyonu ile gerçekleşen gezimiz Atatürk Arboretum’da eşsiz manzaralar eşliğindeki yürüyüşle başladı. Kültürle ve doğayla dopdolu program sayesinde yeni dönem için moral depoladık. Büyükşehir Belediyesi İstinye Sosyal Tesisleri’ndeki leziz yemekte dostlarla bir arada olmanın keyfini yaşadık.

Ai Weiwei’nin Türkiye’deki İlk Sergisini Gezdik

Sakıp Sabancı Müzesi’nde Ai Weiwei’nin porselen sergisinde birbirinden güzel eserler Çin’in siyasi ve kültürel yapısına ışık tutar nitelikteydi. Sanatçının sanata bakış açısı ise dikkate değerdi.

Ai Weiwei: “Benim sanat anlayışım hep aynı kaldı. Sanat bir ifade özgürlüğüdür, yani bir iletişim biçimidir. Sanat müzelerde sergilenmek ya da duvarda asılmak için yapılmaz. Sanat gönüllerde yaşamalıdır. Sıradan insanlar da herkes gibi sanatı algılayabilmelidir. Sanatın elit ya da gizemli olduğunu düşünmüyorum.”

IMG_3941 IMG_3937IMG_3928IMG_3926 IMG_3925 IMG_3917 IMG_3916

Yorum yok

Yorum Yap